Kitáncolták a város civil egyesületei és intézményei a város májusfáit

2026-06-01

Kitáncolták a város civil egyesületei és intézményei a város májusfáit Kitáncolták a város civil egyesületei és intézményei a város májusfáit a Nádasdy-vár parkjában. A közös éneklés mellett az önkormányzat sörrel, üdítővel és pogácsával vendégelte meg a megjelenteket. Május 31-én késő délután a város civil egyesületei, intézményei jó hangulatban, közös énekléssel, a májusfa kitáncolás hagyományainak megfelelően a Tavaszi szél vizet áraszt című népdallal vettek búcsút a májusfa erdőtől a Nádasdy-vár parkjában. Az idei évben is Kondora István polgármester vezényelte a kitáncolást, a zenei hátteret a Herpenyő Együttes szolgáltatta. Kondora István polgármester elmondta, nagy öröm számára, hogy a civilek az idei évben is nagyon aktívak voltak. A 22 májusfa állta a májusi erős szeleket. A májusfa állítók csak motorfűrész segítségével tudták kiemelni fáikat.