2026-06-01
Lett hegymászók vesztették életüket, miután lezuhantak a McKinley-hegyrőlHárom lett hegymászó meghalt, miután lezuhant az alaszkai McKinley-hegyről Észak-Amerika legmagasabb hegycsúcsának közelében – közölték a hatóságok. A hegyi mentők egy embert helikopterrel hoztak le a szerencsétlenséget követően. A hegymászók egy héttagú expedíció tagjai voltak. Az áldozatok utáni helikopteres keresést a rossz időjárás akadályozta.