2026-06-01
Sárváron is megtartották a magyar hősök emlékünnepét Sárváron is megemlékeztek május 31-én azon hőseinkről , akik életüket áldozták a magyar szabadságért. Kondora István polgármester és Várhelyi Tamás plébános a Szent László – templom falán lévő II. világháborús hősök emléktáblájánál helyezett el koszorút a vasárnap délelőtti szentmisét követően. Az Országgyűlés 2001. június 19-én fogadta el a magyar hősök emlékének megörökítéséről és a magyar hősök emlékünnepéről szóló törvényt. Ennek értelmében minden év májusának utolsó vasárnapján emlékezünk „az elmúlt ezredév magyar hőseire”, akik életüket adták a hazáért. Az elesett magyar hősök emlékezetét először az első világháború idején, 1917-ben iktatták törvénybe Abele Ferenc vezérkari őrnagy kezdeményezésére. Sárvár számos emléktáblával, emlékművel tiszteleg a világháborúkban, szabadságharcokban elesett hősök előtt.