2026-06-01
Sárvárról már átszállás nélkül juthatunk el Budapestre Jó hír a vonattal utazó sárváriak számára, hogy már újra teljes vonalon járhatnak a szerelvények Veszprém és Ajka között. Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója közösségi oldalán írt arról: helyreállt a kapcsolat a 20-as vasútvonalon. A helyreállításnak köszönhetően ismét közvetlen vasúti kapcsolat jött létre a Bakonyon átvezető vonalon. Így Veszprémen keresztül újra átszállás nélkül érhető el Sárvár, Szombathely, Zalaegerszeg és Budapest. Hegyi Zsolt tájékoztatása szerint a pályasebesség emelése fokozatosan történik, júliustól azonban már valamennyi korlátozás megszűnhet az érintett szakaszon. A vasúttársaság vezérigazgatójának közlése szerint a következő hetekben még kisebb utómunkálatokat végeznek a pálya mentén, ezek azonban a vonatközlekedést már nem érintik. Hegyi Zsolt, bejegyzésében egyúttal megköszönte az utasok türelmét, valamint a helyreállításban részt vevő szakemberek munkáját.